Tom DeLong él. Mi az, hogy él?! Repül, száll a szelek szárnyán, felül a felhők tetejére és onnan kiált szerteszét...
Amikor először hallgatok egy új lemezt, mindig társítom valamihez - önkéntelenül is. Ilyen tekintetben az AVA-nak sajnos elég nagy balszerencséje volt, ugyanis a 30 Seconds to Mars-szal társítottam, akik azért egy kategóriával még feljebb vannak a srácoknál. Ha viszont nekiülünk még egyszer meghallgatni a lemezt és megragad minket az a légiesen könnyed, felemelően epikus érzés, ami árad a korongból, akkor egyből átértelmezzük magunkban az első benyomás fontosságát és rájövünk: egyáltalán nem fontos.
Ezidáig körülbelül olyan hússzor hallgattam végig (tényleg végig, egyetlen számot sem átlépve/áttekerve) a lemezt és teljesen megváltozott bennem az egészről alkotott vélemény: így érkeztem el a bevezetőig, ami most már teljesen megállja a helyét. Tom DeLong azt hiszem ezzel a lemezzel elért a csúcsra mind hangzásvilágban, mind összetettségben, mind történetmesélésben. Azt nyilatkozta, hogy ez a lemez valahogy több annál, mint számok egymásutáni eljátszása, feléneklése és hasonló "alantas" dolgok. Ez egy történet, egy eposz, egy mítosz a modern korból. Azt hiszem, megállja a helyét – még ha ezek baromira nagy szavak is.
- "Et Ducit Mundum Per Luce"
- "The Flight of Apollo"
- "Young London"
- "Shove"
- "Epic Holiday"
- "Hallucinations"
- "The Moon-Atomic (...Fragments and Fictions)"
- "Clever Love"
- "Soul Survivor (...2012)"
- "Letters to God, Part II
- "Some Origins of Fire"
Ebből az egységből nem akarnék egyet sem igazán kiemelni, mert ezt a lemezt egészben kell meghallgatni, elejétől a végéig. Ha valakit elkap az érzés (tényleg nem tudom máshogy megfogalmazni), akkor telitalálat. Egyetlen negatívumként talán csak azt tudnám felhozni, hogy ha valaki rossz hangulatban ül le meghallgatni/teszi be a kocsiba vagy a lejátszóba és nem kapja el a ritmust, akkor bizony a hatodik szám körül már beleteker, átlép egy-két számot, vagy netán kikapcsolja, hiszen igencsak hosszú a játékidő. Ettől függetlenül a lemez epikus, dallamos, kifinomult és kidolgozott az utolsó hangig. Stílusosan csak annyit mondanék: „All you need is LOVE!”
Jam
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.