Az Aurevoir. 2015-ös alakulása óta nagyon sokat változott és valami olyat művelt a hazai folk zenével, ami egészen egyedülálló és számomra, aki nem vagyok egy ilyen nagy népzenés arc, számomra is vonzóvá tette azt. Tíz éves fennállásukat idén a Budapest Parkban ünneplik július 10-én.
A zenekar négy tagja Agócs Márton, Fejér Mihály Orosz Kristóf és Szűcs Viktor, akik gimnáziumban együtt zenéltek egy rockzenekarban, melynek feloszlása után Agócs és Fejér kezdett először újra zenélni, de a többiek is visszaszálltak. Az Aurevoir. hattagú zenekarként kezdte pályafutását, az első koncertjük a számomra egyik legkedvesebb helyen, a Bem Moziban volt. Második helyezést értek el a Peron Music Alapítvány tehetségkutatóján, később elsők lettek a Petina és a Jam for Nature underground zenei tehetségkutatókon. Ezután nem csak Magyarországon, hanem a felvidéken, Erdélyben, illetve Prágában és Berlinben is megmutathatták magukat, sőt 2017-ben, amikor az első kislemezük megjelent, Kínába is eljutottak. Az említett kislemez az Ethno-beat címet viseli, ami stimmel a zenekar műfaji koncepciójával, és itt kapott szerepet legkedveltebb daluk, a Mocsár.
2018-ban már a nyolctagúvá bővült zenekar felvette első nagylemezét, a Kikötőt, ami a magyar népzenei hatások mellett az ír-angolszász, illetve a balkáni népzenéből is inspirálódott, és a jó értelembe vett akusztikus pop is megtalálható rajta. Innen is a cím, a lemez a zenekar útkersésének a végpontja. Egy évre rá kiadtak még egy lemezt, a Fordulót, ami egy kicsit rockosabb, néha már punkba átforduló lemez lett. Utána nem kis szünetet tartottak, melynek 2022-ben vetettek véget, a Deák rét című albummal, amely a bohókás címmel szembe menve kicsit melankolikusabb dalokat tartalmaz, de a húzós, gyors dalok itt sem maradtak el. Itt található meg az AWS zenekar Édes mint a só című dalának Siklósi Örs emlékére készült átdolgozása, amit az emlékkoncerten elő is adtak.
2024-ben megjelent első koncertlemezük, ami a MÜPA-s szimfonikus koncertjük felvétele és az összes ismertebb daluk elhangzik átdolgozott formában.
A zenekart a melankólia mellett a humor és az önreflexió is jellemzi, amire szükség is van a hazai zeneiparban, mert a zenekarok háromnegyede olyan komolyan veszi magát, mint akik azért mennek a színpadra, hogy új világrendet teremtsenek. Valószínűleg ezért van az, hogy július 10-ei Budapest Parkos jubileumi koncertjükön a más műfajú, de hasonló filozófiát képviselő Fish! nyitja majd meg az estét.
LORD Jakab
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.